Twoja sypialnia

Choć przez większą część nocy pierwsze skrzypce grają w niej najrozmaitsze tony szarości i odcienie mroku, to trudno wyobrazić sobie funkcjonowanie tej części mieszkania bez odpowiedniego oświetlenia.

W sypialni, jak w żadnym innym pomieszczeniu, lampy pełnią aż dwie funkcje. Przede wszystkim dostarczają potrzebnych do życia porcji świeżego światła. Drugie zadanie stawiane tym przedmiotom jest jednak o wiele bardziej intrygujące. Mamy tu na myśli kreowanie niepowtarzalnego klimatu, a przez to wpływanie na samopoczucie osób przebywających w tym kipiącym od marzeń sennych miejscu. Jak stworzyć aurę niezwykłości w sypialni?

Lampy wiszące do sypialni: światło, które panuje nad sytuacją

 

Lampa wisząca (żyrandol) to prawdziwy świetlny "generał". To ona decyduje o tym, jaki klimat zostanie zaprowadzony w sypialni. Warto zadbać o to, by światło emitowane z góry charakteryzowało się ciepłą barwą oraz mocą dostosowaną do specyficznego charakteru tego pomieszczenia. Sypialnia to bowiem miejsce wyciszenia, relaksu i odprężenia. Światło nie powinno być więc zbyt natarczywe i narzucające się. Trzeba również mieć na uwadze fakt, iż lampa wisząca jest stosunkowo mocnym akcentem we wnętrzu. Dlatego jej forma i powierzchowność powinna być dostosowana do zastanej aranżacji, nie przyćmiewać jej i nie dominować.

Lampki nocne: dyskretni świadkowie miłosnych uniesień

 

To jeden z niewielu przykładów lamp, które występują zawsze w parach. Lampki nocne stawiane na szafkach usytuowanyh po obu stronach łóżka są drugim pod względem ważności źródłem światła w sypialni. To one służą nam pomocą, gdy chcemy przed snem zanurzyć się w przyjemnej lekturze. To one dyskretnie przyglądają się, kiedy ulegamy pokusie spędzenia nocy bez zmrużenia oka. I to na nie kierujemy swoje spojrzenie zaraz po przebudzeniu, przecierając powieki z resztek snu.

 

Oświetlenie punktowe, dodatkowe i dekoracyjne: detale, które wieńczą dzieło

 

Sypialnia może być miejscem przepełnionym światłem. Oprócz lamp wiszących (żyrandoli, plafonów) i lampek nocnych, możemy dodać jej blasku przy pomocy kinkietów ściennych oraz lamp stojących. Dodatkowymi punktami rozjaśniającymi wnętrze mogą być również elementy oświetlenia szaf oraz inne drobne źródła światła. Mamy tu na myśli na przykład świece, które jak żadne inne potrafią wyczarować romantyczny nastrój w każdej sypialni.

 

Wybierz swoją lampę nocną do sypialni:

 

Lampa Oxford

Nada Twojej sypialni prestiżowego, angielskiego charakteru.

 Oxford

Lampa Sevilla

Rozgrzeje mieszkańców sypialni namiętną czerwienią.

 

Lampa Antibes

Wniesie do Twojej sypialni szczyptę śródziemnomorskiego słońca.

 

Lampa Brno

Rozświetli Twoją sypialnię aurą dobrodusznego humoru.

 

Lampa Stockholm

Nada Twojej sypialni nieskazitelnego blasku.

 

Lampa Bergen

Wytworzy w Twojej sypialni sielankowy nastrój dzieciństwa.

 

Lampa Haga

Nada Twojej sypialni tulipanowej kwiecistości.

 

Lampa Paris

Przyoblecze Twoją sypialnię warstwą wysmakowanego światła.

 

Lampa Goeteborg

Rozpromieni Twoją sypialnię aurą skandynawskiej doskonałości.