Oświetlenie kuchni: klimat, który rozbudza apetyt na więcej

 

Twoja kuchnia i jadalnia.

 

Miejsca, które ożywają każdego ranka atmosferą radosnego pośpiechu i zapachem ekscytacji nowym, świeżym dniem. Mówi się czasami, że domy i mieszkania mają dusze. A jeśli dusze, to także i serca. I z całą pewnością znajdują się one w kuchniach, czyli w tych pomieszczeniach, które jak żadne inne jednoczą całą rodzinę. Nie trzeba dodawać, jak ważną sprawą w tak strategicznych miejscach, jakim są kuchnie i jadanie, jest stworzenie przyjaznego, urzekającego delikatnym ciepłem klimatu. Sporą część tego niezwykle odpowiedzialnego zadania bierze na swoje barki oświetlenie: lampy sufitowe i stojące.

 

Lampy wiszące do jadalni: światło, które dodaje smaku

 

Jakimi cechami powinna charakteryzować się kuchenna lampa wisząca (sufitowa)? Jej światło powinno harmonijnie współgrać z klimatem pomieszczenia. Ciepła, przyjemna dla oka barwa to coś, co z pewnością nada przestrzeni kuchennej wyjątkowego smaku, a potrawom jeszcze bardziej apetycznego wyglądu. Z racji tego, że jadalnia jest miejscem, w którym przebywamy stosunkowo często, warto zaopatrzyć naszą lampę w żarówki energooszczędne. Sama zaś lampa powinna być łatwa do utrzymania w czystości, odporna na działanie wilgoci i typowych dla kuchni oparów zawierających tłuszcz.

 

Oświetlenie jadalni: wszystkie światła na stół

 

Jeśli kuchnia jest teatrem, to stół jest przestrzenią, na której wielokrotnie w ciągu dnia rozgrywają się wielce smakowite historie. Warto zadbać o odpowiednie oświetlenie tej swoistej sceny. Jasne, lecz nie oślepiające, ciepłe światło, które bez trudu dociera do każdego zakamarka stołu – to podstawa. Lampa, która zawieszona jest poza linią wzroku osób spożywających posiłek – to druga rzecz, na którą musimy zwrócić uwagę. Wielkość lampy, która koresponduje z rozmiarami jadalni – to trzeci element, o którym warto pamiętać.

 

Wybierz swoją lampę do jadalni:

 

Lampa Genova

 

Wprowadzi do Twojej jadalni szczyptę włoskiego słońca.

 

Lampa Bristol

 

Nada Twojej kuchni wytwornie angielskiego charakteru.

 

Lampa Lucca

 

Rozświetli Twoją kuchnię aurą wysmakowanej bieli.

 

Lampa Brno

 

Nasyci Twoją jadalnię aurą lekkostrawnego humoru.

 

Lampa Stockholm

 

Nada Twojej jadalni nieskazitelnie czystego blasku.

 

Lampa Bergen

 

Wykreuje w Twojej kuchni sielankowy nastrój dzieciństwa.

 

Lampa Haga

 

Nada Twojej jadalni tulipanowej kwiecistości.

 

Lampa Paris

 

Przyoblecze Twoją jadalnię warstwą wysmakowanego światła.

 

Lampa Goeteborg

 

Rozpromieni Twoją sypialnię aurą skandynawskiej doskonałości.