Artykuły

OŚWIETLENIE KUCHNI I JADALNI

OŚWIETLENIE KUCHNI I JADALNI

Miejsca, które ożywają każdego ranka atmosferą radosnego pośpiechu i zapachem ekscytacji nowym, świeżym dniem. Mówi się czasami, że domy i mieszkania mają dusze. A jeśli dusze, to także i serca. I z całą pewnością znajdują się one w kuchniach, czyli w tych pomieszczeniach, które jak żadne inne jednoczą całą rodzinę. Nie trzeba dodawać, jak ważną sprawą w tak strategicznych miejscach, jakim są kuchnie i jadanie, jest stworzenie przyjaznego, urzekającego delikatnym ciepłem klimatu. Sporą część tego niezwykle odpowiedzialnego zadania bierze na swoje barki oświetlenie: lampy sufitowe i stojące.
Czytaj dalej
OŚWIETLENIE SYPIALNI

OŚWIETLENIE SYPIALNI

W sypialni, jak w żadnym innym pomieszczeniu, lampy pełnią aż dwie funkcje. Przede wszystkim dostarczają potrzebnych do życia porcji świeżego światła. Drugie zadanie stawiane tym przedmiotom jest jednak o wiele bardziej intrygujące. Mamy tu na myśli kreowanie niepowtarzalnego klimatu, a przez to wpływanie na samopoczucie osób przebywających w tym kipiącym od marzeń sennych miejscu. Jak stworzyć aurę niezwykłości w sypialni?
Czytaj dalej
JAK WYBRAĆ LAMPĘ PODŁOGOWĄ?

JAK WYBRAĆ LAMPĘ PODŁOGOWĄ?

Lampy podłogowe to modny, mobilny element wyposażenia wnętrza, idealny do salonu, sypialni czy gabinetu. Mają one walory nie tylko praktyczne, bo doświetlają w miesiącach, kiedy odczuwamy brak światła słonecznego, ale także ozdabiają wnętrze, nadają mu charakteru, mogą dodawać koloru czy przełamywać klasyczny wystrój ozdobnymi dodatkami. Wszelkich lamp stojących możemy używać tam, gdzie akurat są potrzebne.
Czytaj dalej
OŚWIETLENIE PRZEDPOKOJU – ARANŻACJA

OŚWIETLENIE PRZEDPOKOJU – ARANŻACJA

Oświetlenie korytarza odgrywa bardzo ważną rolę w aranżacji tego wymagającego pomieszczenia. Jest to zazwyczaj niewielki przedsionek, bez okien, do którego nie dociera światło słoneczne, dlatego właściwe rozmieszczenie lamp sufitowych, ale także ściennych jest niezwykle ważne dla jego funkcjonalności. Lampy w przedpokoju to jednak nie tylko przedmioty użytkowe, ale także dekoracyjne. Dzięki nim można ukryć mankamenty wnętrza, podkreślić jego walory, zachęcić gości do wejścia dalej albo praktycznie oświetlić schody, szafę czy lustro.
Czytaj dalej
ZNACZENIE TEMPERATURY ŚWIATŁA W OŚWIETLENIU POMIESZCZEŃ

ZNACZENIE TEMPERATURY ŚWIATŁA W OŚWIETLENIU POMIESZCZEŃ

Przebywając w zamkniętych pomieszczeniach, zwłaszcza jesienią i zimą, odczuwamy często senność, zmęczenie i mamy zły nastrój. Kiedy dni są krótkie, a wnętrza oświetlone są głównie światłem sztucznym, okazuje się, że nasze organizmy reagują negatywnie. A wystarczy odpowiednio dobrać żarówki, by we wnętrzu zrobiło się jasno, ale także przytulnie, dzięki czemu każdy domownik będzie czuł się lepiej: zostanie pobudzony do działania lub skutecznie wypocznie.
Czytaj dalej